رهبری کلید موفقیت در سلامتی و ایمنی است و می تواند تعیین کند که یک محل کار چقدر ایمن است. وقتی رهبران بهداشت و ایمنی به درک درستی از آن برسند، قدرت تأثیرگذاری بر اطرافیان و تأثیر مثبت بر نگرش ها ، رفتارها و عملکرد کلی سازمان را در مورد سلامتی و ایمنی دارند.

نکات مهم برای رهبری موثر در سلامتی و ایمنی

رهبری بهداشت و ایمنی این قدرت را دارد که یک تجارت را به طور کامل شکل دهد و روشهای فعلی را در زمینه بهداشت و ایمنی به چالش بکشد.

از دیدگاه اولیه ، شما باید با بررسی اقدامات بهداشتی و ایمنی فعلی در سازمان خود شروع کنید و سپس از خود بپرسید که چگونه می توان این اقدامات را بهبود بخشید.

برای ادامه این کار ، باید بتوانید کارگران خود را به چالش بکشید و از آنها سوال بپرسید به طور مثال مشکلات فعلی چیست و چه کاری برای برطرف کردن آ«ها میشود انجام داد.

ما برخی از راه هایی را توضیح داده ایم که رهبران ایمنی و بهداشت می توانند با آنها شروع به ایجاد تفاوتی از شرایط کنونی کنند.

یک تیم عالی بسازید و آن تیم را در مسیر درست هدایت کنید

یک بخش اصلی از رهبری ایجاد رابطه خوب با نیروی کار شما است ، روابطی که شامل اعتماد و احترام متقابل باشد. این کار پایه های خوبی ایجاد می کند و در تمام تیم باعث باعث ازادی بیان و ارتباط خوب میشود.

از نظر بهداشت و ایمنی ، چند کار وجود دارد که باید از ابتدا انجام دهید:

  • مطمئن شوید که همه مهارت ها ، توانایی ها و منابع لازم برای انجام کار خود به صورت کانلا ایمن را دارند.
  • برای انجام کار کار در راه کاملا سلامت و ایمن زمان کافی برای برنامه ریزی بگذارید.
  • تجربه و تخصص خود را برای کمک به کارگران برای عبور از موانع به اشتراک بگذارید.
  • به کارگرانی که از تمام مقررات و قوانین ایمنی کار پیروی میکنند پاداش دهید.
  • برای شناسایی و تعیین اهداف بهداشتی و ایمنی ، با نیروی کار خود مشورت کنید.
  • کارکنان را در برنامه ریزی و تصمیم گیری مشارکت دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که همه می دانند چه کاری باید انجام دهند.

الگوی خوبی باشید

رهبر بودن به معنای این است که کارگران به شما نگاه می کنند ، از شما پیروی می کنند و برای هر گونه سوال یا مسئله ای به شما مراجعه می کنند.

شما باید هنگام انجام وظایف در محل ، در مسائل ایمنی پیشرو باشید تا اطمینان حاصل کنید که کارگران شما از این موضوع پیروی می کنند و به روشی ایمن عمل می کنند.

به عنوان یک رهبر بسیار مهم است که با خود صادق باشید و خود را زیر سوال ببرید. آیا شما الگوی خوبی برای کارگران خود هستید؟ اگر این کار را انجام دهید ، عالی است. اگر این کار را نکنید ، برای تغییر این موضوع و الگوبرداری بهتر چه کاری می توانید انجام دهید؟

در نهایت وظیفه شما ترویج رفتار و شیوه های کار ایمن است ، بنابراین شما باید در نقش خود انگیزه انجام این کار را داشته باشید.

تیم خود را به طور کامل بشناسید

شناختن تیم شما به ایجاد روابط کمک خواهد کرد ، که به ایجاد یک تیم قدرتمند سرعت میبخشد. شما باید آگاهانه تلاش کنید تا کارگران خود را بشناسید و به آنها نشان دهید همانطور که به رعایت قوانین و مقررات اهمیت می دهید ، به امنیت و سلامتی آنها نیز اهمیت می دهید.

اگر با هر کارگری مانند یک فرد با ارزش رفتار کنید ، آنها احترام بیشتری برای شما قائل می شوند ، با دقت بیشتری به حرفهایی که می زنید و توصیه هایی که می کنید گوش می دهند و در صورت به وجود آمدن مشکلات به سراغ شما می آیند که به نوبه خود می تواند به ایمن نگه داشتن آنها کمک کنید.

همچنین برقراری ارتباط آزاد با کارگران خود ، امکان دادن به آنها برای بازخورد ، بیان نظرات خود و ارائه راه حل برای مشکلاتی که تیم با آنها روبرو است ، نیز مهم است. تیم شما همچنین از دریافت به روزرسانی درباره پروژه ها و عملکرد از شما قدردانی می کند و باعث می شود آنها بیشتر درگیر شوند.

 

این فقط یک نمای کلی از برخی عناصر اصلی رهبری در بهداشت و ایمنی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.